DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Gmina Ustrzyki Dolne zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej ustrzykidolne.konsultacjejst.pl.

  • Data publikacji:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna - strona jest w pełni zgodna z ustawą z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Data sporządzenia:
  • Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Joanna Śmigielska
  • E-mail: [email protected]
  • Numer telefonu: 134608017

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Dostępność architektoniczna

Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych znajduje się w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych, nieopodal ustrzyckiego rynku. Usytuowanie w centrum miasta powoduje, że blisko znajduje się przystanek autobusowy oraz dworzec z którego nietrudno trafić do naszego Urzędu. Budynek posiada dwa wejścia główne od strony ulic oraz boczne od strony parkingu. Jedno z głównych wejść całkowicie przystosowane jest dla osób ze szczególnymi potrzebami, natomiast dzięki platformie dźwigowej Uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową mogą bez trudności przemieścić się na teren Urzędu również bocznym wejściem. Posiadamy dwie toalety wyposażone dla osób niepełnosprawnych. W całym budynku nie ma progów co umożliwia płynne przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową (zarówno tych na wózkach inwalidzkich jak i tych poruszających się z pomocą chodzików, balkoników, trójnogów, lasek). Na parkingu wyznaczone jest 1 miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. W Urzędzie Miejskim znajduje się 5 planów tyflograficznych które zostały specjalnie zaprojektowane aby pomóc osobom niewidomym i słabowidzącym w orientacji w przestrzeni. Dzięki wyczuwalnym napisom i obrazom, stworzonym z wykorzystaniem specjalnej techniki wycinania, osoby z dysfunkcją wzroku mogą samodzielnie poruszać się po budynku. Posiadamy również platformę przyschodową umożliwiającą transport osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, osób z problemami z chodzeniem po schodach oraz wózków dziecięcych.